Novinky

Tradiční japonské tanečnice v Miyabi

Tradiční japonské tanečnice v Miyabi 14. 09. 2017 15:09

jedinečná příležitost v sobotu 16. září v 20:00 hod

Paní Ogawa Teru, 4tá následovnice a hlava Ósacké školy Ogawa a její dvě žákyně vám předají kousínek svého nádherného umění jako projev přízně Miyabi. Nenechte si ujít mimořádnou příležitost a udělejte si rezervaci na sobotní večer.

Taneční projev Ogawa školy se jmenuje Kamigata mai a nejsilněji čerpá z estetiky a výrazových prostředků divadla kabuki.

Srdečně zve Darja kawasumi a kolektiv Miyabi !

Kamigata mai v Praze

Kamigata mai v Praze 13. 09. 2017 15:00

Neděle 17.9. od 14:00 v Divadle Na Prádle Jedinečné tance tohoto žánrů představí 4. hlava školy Ogawa-rjů,
4.Sóke Ogawa Teru a její dvě studentky.

Kořeny tohoto specifického žánru lze vysledovat až do doby kulturního rozkvětu období EDO, v polovině 18. století, přičemž živá tradice tohoto tance je udržována dodnes. Žánr vychází z tanečních technik všech tehdy diváka oslovujících forem divadelního umění. Na estetické vyváženosti postaveného dvorského divadla nó, grandiózních obrazech divadla kabuki, ale i k dokonalosti dovedeném loutkovém divadle džóruri. Ze všech těchto žánrů tanec kamigata-mai čerpal to nejlepší, jak v minimalistické formě uchopit srdce diváka. A to nejen vizuálně, ale i vnitřně vyprávěným příběhem. Škola Ogawa pak nejsilněji čerpá právě z estetiky a výrazových prostředků ósackého stylu divadla kabuki. Ogawa Teru je vedoucí postavou školy Ogawa (sóke). V Praze se svými studentkami představí to nejlepší a evropanovi nejsnáze uchopitelné z toho, co tento krásný žánr nabízí. Můžete se těšit na k dokonalosti dovedené taneční umění, krásná kimona, průvodní slovo v češtině a v úvodu srovnání s tanci, které se objevují v žánru kjógen (Ondřej Hýbl). Nenechte si utéct, půjde opravdu o krásný, ale též velmi poučný zážitek. Jednotné vstupné 100 Kč. Prodej vstupenek na místě v den konání představení. Divadlo Na Prádle.

WAŠOKU A IKEBANA V MIYABI

WAŠOKU A IKEBANA V MIYABI 11. 05. 2017 18:17

neboli letní zážitkový kurz aranžování jídla a květin, který proběhne v pondělí 17. července od 13.00

Co má společného ikebana a japonská kuchyně wašoku? výsledky obojího jsou krásné kompozice tvarů, struktur a barev!

Pan Maurer říká “nejezte blbě”, my říkáme “jezte s elegancí”. Aranžování Vás přesvědčí, že vedle krásné květiny budete chtít krásně jíst! Co má společného ikebana a japonská kuchyně wašoku? výsledky obojího jsou krásné kompozice tvarů, struktur a barev!

Účastníci kurzu si nejprve vyzkouší aranžování jídel do mističek a talířků navržených pro letní období a vespolek si prožijí malou přátelskou hostinu v japonském prostředí na rohožích tatami. Pak si stejné umění tvořit krásno zkusí s květinami ve stylu ikebana a čabana (pro čajový obřad). Wašoku stejně jako japonské aranžování květin jsou výrazem vztahu člověka k přírodě a cestou k tříbení charakteru. Wašoku i květiny jsou meditací pro dobrou duševní rovnováhu. Cena: 850 Kč

MIYABI HAPPY HOUR NA SUŠI SE SLEVOU 20%

MIYABI HAPPY HOUR NA SUŠI SE SLEVOU 20% 16. 11. 2016 17:54

Objednejte si naše suši z kvalitních čerstvých surovin. Hosomaki, uramaki, nigiri, sašimi či kombinované sety si můžete odnést kamkoliv chcete. Sleva platí pouze v časovém rozmezí 15:00 – 18:00 hod a podmínkou je platba v hotovosti!