Uvažovažovali jste někdy k čemu je GRF? Pohledů a názorů může samozřejmě být mnoho. Člověka jako první napadne reklama, další zas subjektivně vnímají, že mají příležitost se levně najíst v lepší restauraci; takové to české "za málo peněz hodně muziky". Ale my v Miyabi jsme za ta léta již pochopili, že tohle je příležitost dát lidem něco víc než slevu, nebo se zviditelnit na soupisce účastníků. My jsme vzali GRF jako příležitost lidem ukázat krásy japonské gastronomie, včetně jejích podivností.

Japonská kuchyně je jedna z nejnabitějších na super potraviny vůbec, ať už se budeme bavit o mořských plodech, řasách, nebo unikátních zeleninách, které v sobě skrývají obrovská množství stopových prvků, vyvážené poměry stavebních látek, enzymy schopné zázraků a mnoho dalšího.

Jako první bych Vám rád představil Konjaku. Jedná se o podivnou hmotu, vyrobenou z hlízy Zmijovce, spíše známého jako Áronova hůl. Má velice jemnou chuť (pro některé je, v dnešní době glutamátové, bez chuti). Na první pohled bezvýznamná a pro některé nepoživatelná hmota ukrývá nedocenitelný poklad. Má téměř nulovou výživovou hodnotu, výrobky z ní jsou doporučovány při dietách. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Konjaku je připisována schopnost do sebe nabalovat neodbouratelné látky a škodliviny vázané v tucích a vyloučit je z těla.

Dalším japonským extrémem, se kterým se setkáte v naší nabídce je Natto. Sojové boby upravené mléčnou fermentací jsou cítit a tvoří se na nich táhnoucí se vlasy. Někteří by něco takového nevzali ani na jídelní hůlky, ale nenechte se zastavit předsudky. Natto jako jediná potravina na světě v sobě ukrývá enzym zvaný nattokináza, který je schopen rozpouštět krevní sraženiny, čímž léčí řadu onemocnění, včetně trombózy a bércových vředů. Dále obsahuje vitamín K2, který je nezbytný pro správné zpracování vápníku, ten jinak zůstává v krvi a zanáší cévy, čímž snižuje jejich pružnost a průchodnost. Díky svým schopnostem jej doporučuji lidem se zvýšenou pravděpodobností mozkové mrtvice a infarktu. Tak co? Už se Vám zamlouvá?

Neměli bychom vynechat ani miso, které má též neuvěřitelné schopnosti. Pasta z fermentovaných sojových bobů, soli a obilí má mnoho podob a chutí. Miso je nebojácný bojovník proti škodlivým látkám, které produkuje dnešní civilizace. Denní konzumace miso snižuje cholesterol, zlepšuje kvalitu krve, odstraňuje karcinogeny, chrání proti radiaci díky kyselině dipikolinové, alkaloidu jehož cheláty se vážou na těžké kovy v těle a umožňují jejich vyloučení, snižuje riziko rakoviny prsu, prostaty, plic a střev.

Amazake je dezert, který Vás příjemně potěší svojí sladkou chutí, a to bez přidaného cukru. Díky kvašení se přetvoří složité sacharidy na jednoduché, lépe stravitelné a pokrm se obohatí o veliké množství enzymů, které později pomáhají trávení a vstřebávání živin. Je vhodný prospěšný pro kojence a konzumované na lačno léčí slinivku.

Kdo by neznal čajt Matcha. Ale vážně, opravdu znáte jeho účinky a schopnosti? Čím se liší Matcha od ostatních zelených čajů? Nejdříve si musíme uvědomit, že při konzumaci tohoto nápoje do těla dostáváme celý list čajovníku a účinky jsou několikanásobné. Obsahuje nespočet antioxidantů(137 krát více než v běžném čaji), vitamínů a minerálů, stopových prvků.

Přijďte ochutnat tyto a mnohé další Japonské super potraviny nabité k prasknutí k nám na Grand Restaurant Festival. Těšíme se na Vás!