Darja Kawasumi

Zakladatelka a majitelka Miyabi

Japonsko, jeho jazyk a kultura mě ovlivnily téměř stejně jako výchova mých českých rodičů v Čechách. Logo ČaJ, Čechy a Japonsko, vyjadřuje můj osud. Čaj jako nápoj a setkání v něm hraje důležitou roli.

V roce 1994 jsem se pustila do odvážného zadání uvést své zkušenosti a myšlenky o pohostinnosti do praxe v provozu restaurace. Inspiroval mě japonský čajový obřad, moje celoživotní láska a stěžejní akademické téma. V umění čaje jako cesty čaje Sado je pohostinnost uměním sdílení se, ztvárňováním krásy a vzdáváním úcty darům přírody. Pohostinnost předávat stejně jako pohostinnost přijímat je uměním jak dobře žít. Fascinuje mě vzájemnost hostitele a hosta, protože jeden druhého potřebují a naplňováním svého vztahu mohou vytvářet nenahraditelné hodnoty.

Každodenně prožívám provozní záležitosti Miyabi a snažím se neztratit ideály pohostinnosti jako služby a umění. Vize, s kterou jsem Miyabi založila, je živá. Znám a miluji japonskou kuchyni a eleganci stolování. Chci vám zprostředkovat to nejlepší.

Vytvářejme společně vitamín Ai, tedy lásku!