Bonsaje

Termín: 19.5.2017 - 28.5.2017 Místo: Botanická zahrada hl. m. Prahy Trojská 800/196 Praha 7 – Troja

Po roce se do trojské botanické zahrady opět vrací bonsaje. Již po dvanácté si můžete prohlédnout jedinečnou výstavu japonského umění pod širým nebem. Každoročně jsou kromě výtvorů českých pěstitelů vystavovány i rostliny zahraničních tvůrců, tentokrát budou k vidění bonsaje od italského autora pana Luca Crespi. Během dvou víkendů je pro vás připraven bohatý program a chybět nebude ani komentované večerní provázení. I letos budete mít možnost shlédnout v Japonské zahradě přehlídku těch nejlepších bonsají nejen z České republiky. Uvidíte také rostliny zapůjčené od celosvětově známých vystavovatelů z Itálie.
V zahrádce vedle Japonské zahrady vás seznámíme s přerodem stromku od semenáčku až po dokonalou bonsaj. Některé z bonsajových technik používaných při této přeměně si budete moci sami vyzkoušet. Chybět nebude prodej bonsají, misek a odborné literatury. Ve výstavním sále si můžete prohlédnout výstavu suiseki a kaligrafií. O víkendech je pro vás připraven bohatý doprovodný program.
Výstava bonsají proběhne pod čestnou záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice a ve spolupráci s Česko-japonskou společností.
Zdroj s odkazem na program: Botanická zahrada Praha

Japan Rugby Day

Dne 13. května v FCC Rugby aréně na Smíchově uskutečnil Japan rugby day, den plný sportu a zábavy. Pro děti bylo připraveno 7 stanovišť jako je Sumo ring, Kaligrafie, Origami, Judo, Rugby atd. K tomu další doprovodný program a samozřejmě utkání ELR RC Tatra Smíchov vs RC Mountfield Říčany, po něm pak následovalo přátelské utkání Tatra All stars vs Prague Japanese. To vše v FCC rugby areně RC Tatra Smíchov a za finanční podpory Praha.eu.
Naše restaurace nabídla formou stánkového prodeje kuřecí karaage, smaženou tempuru a to buď samostatně, či jako součást obento krabiček, dále oblíbené maki, japonské pivo, osvěžující ledové čaje a tradiční wagaši, japonské sladkosti z fazolové pasty.

Na tomto odkazu najdete video záznam z tohoto sportovního dne: Japan Rugby Day

Fotgrafie si mlžete prohlédnout zde: Foto Japan Rugby Day

Významné ocenění Darji Kawasumiové

Ocenění paní Darje Kawasumiové!
Dlouhodobě jste se zasadila o propagaci japonské gastronomické kultury a japonských produktů mimo Japonsko a významně jste tím podpořila rozvoj a obnovu zemědělské výroby v naší zemi.

Za vaši práci a úsilí vám uděluji ocenění.
V roce Heisei 28 (2016), 25. listopadu
Yuuji Yamamoto
Ministr Zemědělství, lesní správy a rybolovu

Hostina s japonskou inspirací v Divadle na Prádle

aneb rady jak vnést styl a eleganci do vaší oslavy při jídle a pití. Pořádalo Velvyslanectví Japonska v ČR v Divadle na Prádle, Praha 1 - Malá Strana (Újezd), Besední 3, dne 28. ledna 2016 od 18:30 hodin. Pro ty, na které se nedostalo alespoň video z celého představení:

Hostina s japonskou inspirací

Dřevěné panenky kokeši

Tradiční dřevěná hračka má své právoplatné místo v dětském světě. U nás v Miyabi si zaslouží zvláštní pozornost tvarem jednoduché a výzdobou nápadné dřevěné panenky zvané kokeši. Kokeši poznáte na první pohled díky tomu, že se jedná o panenky bez rukou a nohou. Často se jedná o originální krásně malované kousky, které zdobí květinové výjevy či obrázky typicky japonských scenérií a monumentů. Dvousetletou tradici mají po celé zemi, avšak původní řemeslnou technikou se dnes výrábí už jen na severovýchodě ostrova Honšú. Panenky kokeši vznikly jako hračky pro děti hostů termálních pramenů kraje Tohoku. Rodily se z šikovných rukou Kidžija (dřevoobráběů), kteří na soustruhu vyráběli ze dřeva misky, podnosy a jiné potřeby pro domácnost. Vzhledem k ruční výrobě byl každý kousek unikátem.

Vernisáž výstavy Hiroaki Miyayama

Dne 13. ledna 2016 se uskutečnila vernisáž výstavy významného japonského umělce pana Hiroaki Miyayama. Tento výtvarník a prezident slavného japonského tiskařského studia „UTSUSHI“ pracuje více než 20 let na unikátní technice, při které používá plátky zlata nebo stříbra jako součást svých grafik. Některá umělecká díla dotváří kolorit atraktivního interéru restaurace až do dnešních dnů. V případě vážného zájmu o grafické listy je možno uplatnit slevu 10%. Seznam děl spolu s ceníkem je dostupný na vyžádání u obsluhujících restaurace.