Novinky

DNY YOSHIE RÁMEN V MIYABI !

DNY YOSHIE RÁMEN V MIYABI ! 08. 04. 2019 22:28

ve dnech 15. až 18.dubna 2019

.....přijďte ochutnat opravdový japonský rámen dle originální receptury paní Yoshie Oshima z Kjóta bez přísad, barviv či konzervačních přípravků…..

Yoshie rámen - 220 Kč
domácí rámen nudle, vepřová krkovička, bambusové výhonky menma, špenát a mojaši v poctivém masovém vývaru dochuceném sójovou omáčkou

taštičky gjóza – 90 Kč
s náplní z vepřového masa, bílého zelí, pórku nira, dochucené česnekem a s ponzu omáčkou – 5ks

Srdečně Vás zve Darja Kawasumi a kolektiv restaurace Miyabi !
/ve dnech 15. až 18.dubna nevaříme polední menu/

JINÁ TVÁŘ MIYABI V NEDĚLI 5.5.2019 OD 16hod

JINÁ TVÁŘ MIYABI V NEDĚLI 5.5.2019 OD 16hod 18. 02. 2019 20:00

Přátelé! Přeji krásný den Prvního máje. V Japonsku v téhle době vlají nad obydlími látkoví kapři Koinobori. To proto, že se blíží japonský svátek Tango no Sekku. V tomto znamení budeme mít naše další setkání Jiná tvář Miyabi. Sejdeme se 5. května v den tohoto svátku, kdy v Japonsku slaví Den dětí, dříve Den chlapců. Ve stejný den 5. 5. jsem před 24 lety otvírala Miyabi. Jsem ráda, že si spolu s vámi budu moci připít sake na další roky úspěšného provozu.

Tentokrát začínáme ve čtyři odpoledne. Nejprve nám Tomáš Suk a Karolína Motejzlíková povědí, jakou spojitost má svátek se samuraji, meči a kosatci a jak se slaví v dnešním Japonsku. Budeme mít příležitost si prohlédnout jednodenní výstavu mečů a tsub a poslechnout si Tomášovu přednášku o mečích. Po roce vyndám z krabic loutku samuraje, kterou před lety darovala Miyabi rodina Kurohara z Japonska, i samuraje, kterou jsme kdysi jako rodina zakoupili, když se narodil první syn Rio Kawasumi. Kdo si bude chtít udělat samurajskou helmici z novinového papíru jako origami, Karolína pomůže, jak na to. Určitě budeme mít i nějaké wagashi s tématem svátku chlapců a hodně dobrého jídla a pití.

Je mi ctí vám oznámit, že budeme mít mimořádnou příležitost seznámit se s paní Akiko Ozaki, mistryni čajového obřadu, která se chystá otevřít v Čechách čajovou výuku. Její otemae bude nejprve v 17:30 a potom v 19:00 hodin, vždy pro deset hostů na tatami. Motiv Koinobori kaprů je na šálku, který pečlivě opatruji ve své sbírce čajového náčiní. Určitě jej vyndám! Pokud někdo máte doma podobný šálek s tématem Tango no Sekku, prosím přineste jej a podělte se o radost z krásného předmětu. Na Jiné tváři Miyabi 3. 3. jsme pili ze šálku s kresbou princezny a prince a slavili Den dívek. Nyní oslavíme Den chlapců se šálkem s vlajícími kapry Koinobori.

Těším se na vás, Darja

Přijmeme suši kuchaře !

Přijmeme suši kuchaře ! 04. 02. 2019 19:01

Přijmeme suši kuchaře na plný úvazek, nástup možný ihned.

Požadujeme: -vyučení nebo praxi v oboru na obdobné pozici -zájem o obor gastronomie -kladný přístup k práci a schopnost týmové spolupráce -zodpovědnost, samostatnost, flexibilitu

Nabízíme -práci v profesionálním teamu kuchařů zavedené restaurace -pracovní směny dohodou -možnost profesního růstu a učení se přímo od japonských mistrů v Japonsku nebo USA -odpovídající platové ohodnocení -pro mimopražské možnost ubytování V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese: miyabi@miyabi.cz nebo na tel:602 251 135 Lubomír Zacpal - Miyabi

MIYABI HAPPY HOUR NA SUŠI SE SLEVOU 20%

MIYABI HAPPY HOUR NA SUŠI SE SLEVOU 20% 16. 11. 2016 17:54

Objednejte si naše suši z kvalitních čerstvých surovin. Hosomaki, uramaki, nigiri, sašimi či kombinované sety si můžete odnést kamkoliv chcete. Sleva platí pouze v časovém rozmezí 15:00 – 18:00 hod a podmínkou je platba v hotovosti!