Enoki - houba nesmrtelnosti Faraonů

Enoki byla v Egyptě považována za houbu "nesmrtelnosti" a směli ji konzumovat pouze faraoni. Podobně tak v Číně, kde je považována za houbu prodlužující život. Enoki obsahuje mnoho účinných látek vitamíny, minerály, polysacharidy ‒ beta glukany, antioxidační polyfenoly a isoflavony.

Zelený chřest - mistr regenerace

Lidé si chřest jako lahodnou potravinu zamilovali už před přinejmenším 5000 lety. Byl oblíbenou zeleninou už staré Číny a Egypta. Chřest obsahuje velké množství betakarotenu, který je nezastupitelný pro zdravý zrak, kůži, obnovu sliznic a je prevencí proti některým typům rakovinného bujení. Ze stopových prvků je v chřestu hojně zastoupen draslík a zinek, dále fosfor, železo, jód a sodík.

Miso - vládce detoxikace

Je dobrým zdrojem esenciálních aminokyselin, některých vitamínů a minerálů. Je nízkotučné a nízkokalorické. Po staletí používání misa v japonské kuchyni i novodobé výzkumy ukazují, že jeho denní konzumace snižuje cholesterol, alkalizuje krev, tedy snižuje jeji kyselost, ruší působení některých karcinogenů, paralyzuje účinek radioaktivních záření a neutralizuje účinek znečištěného ovzduší. Podobně jako čerstvý jogurt je nepasterované miso bohatým zdrojem enzymů a napomáhá trávení.

Cukrové lusky - dotace pro slinivku, svaly a kosti

Ač se nám to nezdá, hrášek je neuvěřitelně výživná surovina. Jeho jarní verze je nabitá až k prasknutí minerály, stopovými prvky a vitamíny, a přitom tak výborně chutná. Málokdo ví, že šťáva z čerstvých zelených kuliček i lusků obsahuje složky, které podporují činnost slinivky břišní. Proto jde o zeleninu velmi vhodnou pro cukrovkáře. Slinivka však není jediný orgán, který si bude hrášek pochvalovat. Čistí zažívací trakt, také podporuje růst svalů a pevnost kostí, navíc pomáhá snižovat cholesterol v krvi.