Přátelé! Miyabi otevírá své prostory, kde jinak je restaurační provoz, pro volné setkávání se Čechů se zájmem o japonskou kulturu a Japonců, kteří žijí v Čechách, a to jednou za měsíc vždy v neděli odpoledne.

V malé místnosti s tatami bude možné si udělat čajový obřad. V jiném prostoru bude připraven velký monitor pro promítání záběrů z cestování nebo prezentací toho, co kdo dělá nebo podniká. Můžete si s sebou přinést různá jídla a pití a nabídnout ostatním. Můžeme si vespolek zazpívat nebo vyslechnout hudbu, živou i ze záznamu, a nebo si jen popovídat.

Důležité je poznávat se! Přiležitost napomůže nejen tomu, že se člověk dozví, kde se co chystá, ale i konkrétně kdo co dělá a v čem vyniká. Miyabi nabízí prostor. Teď záleží na vás, kdo přijdete, jak společná odpoledne s japonskou kulturou naplníme.

Těším se!

Darja Kawasumiová

Program 4. setkání 6. května

14:00 - workshop kapříků koinobori pod vedením Moe Iezaki 17:00 - slavnostní zahájení výstavy a oslav 23. narozenin Miyabi

Příští setkání se koná 6. května od 14:00 — 19:00 hodin

雅は、普段レストランとして使っている空間を、月一回、日曜の午後、日本文化に興味を持つチェコ人チェコ在住の日本人の交流の場として、自由に開放することにしました。

畳が敷かれた和室では、茶道も出来ますし、大画面モニターを使って、写真や映像で、お互いの国の文化を紹介し合うことも出来ます。それぞれの国の特色ある料理を持ち寄って集まって、味わってみたり、その他、楽器を奏でたり、唄をうたったり、 単にお話しするだけでもかまいません。

参加者はどこでどんなことが行われているのかだけでなく、実際に誰がどんな分野で活動していて、どんなことが出来るのかを詳しく知ることが出来ます。2つの国の人と人が出会い、より深く知り合い、繋がっていく。

そんな場所になればと思います。

Více informací o programu naleznete zde: Jiná tvář Miyabi