Máme lék na podzimní neduhy a špatné nálady v podobě nabitých potravin, které Vás nenechají na holičkách!

Vybrali jsme pro Vás několik potravin, které by jste v podzimním období neměli vynechat ze svého jídelníčku. Dali jsme si záležet a připravili je pro Vás v naší podzimní nabídce. Ať se venku bude schylovat k čemukoli, Vy musíte být fit a v dobré náladě, aby jste si podzim řádně užili. Díky těmto dobrotám vybavíte tělo potřebnými látkami, které Vás ochrání a pomohou přečkat až do Vánoc ve zdraví.

Satsuma imo

V našich končinách málo známá rostlina, která je z čeledi svlačcovitých, tedy není příbuzná s naším bramborem, tedy neobsahuje složité, pro tělo škodlivé, škroby. Pomáhá organizmu bojovat s nachlazením, proti rakovině plic a střev, a díky vysokému obsahu kolagenu omlazuje pokožku. Tato brambora Vám pomůže při obezitě a cévních onemocněních. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a tak bojuje proti cukrovce. Je vhodná proti stresu a zesiluje chuť k jídlu.

Daikon

Tato rostlina je pro své účinky považována za všelék a původce dlouhověkosti. Jedná se o jednu ze základních surovin japonské kuchyně. V Daikonu naleznete vitamíny C, B1, B2, B6, beta-karoten, železo, vápník, síru, fosfor, hořčík, draslík a měd. V důsledku toho je schopen organizmus detoxikovat a dodat mu prospěšné stopové prvky. Pomáhá při nachlazení a jeho silice napomáhají vykašlávání a rozpouští hleny. Je schopen rozpouštět žlučníkové a ledvinové kameny. Působí protizánětlivě, tedy ničí plísně a bakterie v našem těle. Také obsahuje mnoho aktivních enzymů, které pomáhají vašemu trávicímu ústrojí správně fungovat. Dokonce by neměl chybět jako příloha k těžkým a mastným jídlům. Velmi dobře ovlivňuje naše cévy a srdce. Je vhodným prostředkem pro prevenci před kardiovaskulárními chorobami.

Dýně Hokkaidó

Má sytou sladkou chuť a nádhernou barvu. Obsahuje provitamin A, vitamin E, C a velké množství draslíku. Dále je bohatá na hořčík, měď, selen, sodík, chlór, železo, zinek, fosfor, beta-karoten, alfa-karoten, lutein. Dále obsahuje bílkoviny, vysoce kvalitní nenasycené mastné kyseliny a omlazující kyselinu nukleovou. Tento druh dýně se nemusí loupat, protože slupka lehce změkne. Hokkaidó napomáhá při čištění organismu, při poruchách funkce žaludku, onemocnění slinivky a sleziny, je tedy vynikající pro diabetiky. Celkově regeneruje tělesné buňky. Podle nejnovějších vědeckých výzkumů obsahuje dužina této dýně zvláštní látky s preventivně protinádorovým účinkem. Podle provedených studií postačí dlouhodobá denní konzumace 100 g dýňové dužiny k tomu, aby až třikrát poklesla pravděpodobnost vzniku nádorového onemocnění, zejména rakoviny plic a prostaty.

Šiso

Bylina příbuzná s naší známou mátou, proto její aroma mnohým tuto bylinu připomene. Jedná se o rostlinu s velkou historií v tradičních medicínách napříč euroasijským kontinentem. Dosavadní vědecké analýzy prokázaly antioxidační účinky, schopnost odstraňovat těžké kovy škodlivé ionty z těla. Ničí mikroby a je užitečné v prevenci oxidativního stresu, který se ukazuje jako jeden z hlavních důvodů vzniku rakoviny. Hlavní využití v tradiční medicíně je však k odstranění vlhkého kašle a astma. Je účinný v boji proti sezónním alergiím a chronickým bronchitidám.

Natto

V asijských zemích natto slouží jako tradiční kondiment na rýži, přidává se do miso polévek a používá se zeleninovými pokrmy. Slouží také v tradiční východní medicíně, kde se využívá její jednoznačný trombolitický účinek. Mezi nejúčinnější komponenty "natto" patří fibrinolytický enzym "nattokináza". Natto má schopnost enzymaticky rozpouštět krevní sraženiny, redukovat viskozitu krve a její schopnost srážení. Natto je určeno pro lidi s vyšším rizikem infarktu nebo mozkové mrtvice. Pomáhá lidem trpícím bércovými vředy. Zprůchodňuje cévy a zabraňuje trombózám. Pomáhá předcházet tzv. economy class syndromu (trombóza v důsledku dlouhých let).