Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

XVIII. TABEHOUDAI SUSHI VEČER ANEB „SNĚZTE KOLIK CHCETE“ – 16.11.2023 od 19:00 hod

21. 10. 2023 - 19. 11. 2023

Dovolujeme si Vás pozvat na výroční XVIII. TABEHOUDAI SUSHI VEČER ANEB „SNĚZTE KOLIK CHCETE“
při příležitosti Japonského dne sushi ve čtvrtek 16. listopadu 2023 od 19:00 hod

Listopad je měsíc ve znamení čerstvých ryb a nově sklizené rýže. Je to krásný čas podzimu – v Japonštině Aki. 1. listopad je vyhlášen jako Den sushi a to nabízí přiležitost, ochutnat sushi mnoha forem – klasické i zcela nově vytvořené. Pojďme tedy hodotat! V úvodu večera vás gastronomicky naladíme nigiri s wagyuu z prefektury Miyazaki v kvalitě A5 a sashimi z lososa v lehce marinované úpravě. Nabídneme i aki salátek s polévku ze Saikyo miso.

Tabe-houdai znamená jíst co hrdlo ráčí a ano, sushi budou plné tácy. Tuňák a losos jako neta chybět nemohou, ani mořský vlk či hamachi, nebo třeba krevety, ale přidáme například zvláštní sladké krevetky Botanebi, s kterými se na podzim loučíme a taky mušle hokigai, které jsou naopak doménou studených moří – nabídneme je lehce potřené ponzu. Podzim v našich krajích se neobejde bez kachny a my ji dáme prostor v rolkách spolu s agedoufu a yuzukoshou. Kus exotiky přinese naše originální SakuraZakuro rolka s lososem doladěným granátovými jablíčky a sakurovými kvítky.
Pro ty, kdo preferují vege sushi nabídneme Darjinu uramaki rolku s konnyaku a nebo novou rolku s yakishiitake. Tuňáka budeme mít modroploutvého i žlutoploutvého, pro gurmány bříško z honmaguro zvané toro a nebude chybět naše originální Praha nigiri s tuňákem marinovaným v černém pivu. I losos bude ve skvělé kvalitě, zvláště irský bio.

Těšit se můžete také na širší výběr sake. Pro znalce budeme mít Miyabi no tomo ze sakekura ZAKU z Mie prefektury.

Je toho mnohem více a nedá se to všechno popsat, to musíte ochutnat. Náš tým povede zkušený sushi kuchař pan Noritada Saito z Japonska. Večerem vás samozřejmě provede Darja Kawasumi.

Miyabi – nejlepší místo pro sushi v Praze !
DOUZO ZONBUN NI OTANOSHIMI KUDASAI, nebo-li „UŽIJTE SI VRCHOVATĚ!“
Darja Kawasumi a kolektiv restaurace Miyabi

Cena: 2,100 Kč
V restauraci bude letos jen 35 míst, proto neváhejte se svojí rezervací.

Podmínkou pro závaznou rezervaci je zaplacení zálohy ve výši 800,–Kč na osobu. Lze platit ZDE, nebo v hotovosti či platební kartou v Miyabi. Pro aktuální možnosti rezervací prosíme kontaktujte obsluhující personál /tel: 296 233 102/, nebo na rezervace@miyabi.cz

SUSHI VEČER – 1.11.2023 od 19:00

Podrobnosti

Zahájení:
21. 10. 2023
Ukončení:
19. 11. 2023

Místo konání

Restaurace Miyabi
Navrátilova 10
Praha 1, Praha Česká republika
+ Google Mapa
    Přidejte se do Rodiny Miyabi
    Chcete sledovat naše novinky? Přihlaste se k odběru novinek a buďte mezi prvními, kteří obdrží zajímavé novinky a inspiraci ze světa Miyabi