Náš příběh

Miyabi otevřela v roce 1995 Darja Kawasumi, japanoložka a milovnice čajového obřadu, s jasnou vizí představit českým gurmánům kouzlo japonské kuchyně, představit japonskou estetiku a uvést do restauračního provozu co nejvíce ideálu pohostinnosti. Inspiraci čerpala Darja z čajového obřadu, který formuje její osobnost po vice než čtyřicet let. Téma pohostinnosti je nejen akademickým tématem jejích dvou disertačních prací v oboru mezikulturní a mezináboženské komunikace, ale především Darjiným životním zadáním posloužit s radostí a láskou.

Japonská gastronomie se stala světovým pokladem uznaným UNESCO, což je samozřejmě i pro Miyabi v Praze velkou výzvou a velkou zodpovědností. Miyabi staví na svých bohatých zkušenostech více než dvaceti pěti let provozu a na tvůrčí spolupráci s japonskými profesionály. Miyabi chce i nadále být jiskrou v srdci kamenného města Prahy zapalující zážitky, co se nezapomínají.

Na oknech Miyabi, které jsou její výkladní skříní, jsou velké lepty loga ČaJ z ruky světového grafika Aleše Najbrta. “Č” reprezentuje Čechy a čajový obřad Ča-no-ju, “J” je Japonsko. Malé “a” je tvůrce Miyabi Darja Kawasumi jako spojka, která vyzývá k novému obsahu a volá po přátelství a vzájemnosti skrze prostou věc – dobré jídlo a pití, připravené s umem a dobrou myslí.

Grafický tvar loga ČaJ připomíná písmeno “Y”, které tvoří centrální slabiku loga Miyabi – tím se vize propojuje se jménem. Miyabi znamená styl a eleganci odkazující ke kráse tradičního Kyota, které nechce ustrnout, ale obohacovat se novými poznáními a novými sny.

Architektonické prostředí Miyabi je koncipováno tak, aby se člověk cítil součástí všeho kolem, aby nalezl klid, aby si odpočinul. Harmonie, čistota, úcta a klid jsou základními elementy filozofie japonského čajového obřadu a zakladatelka Miyabi tyto zásady v Miyabi prosazuje ve výběru estetických doplňků, v květinové výzdobě, v tvorbě jídel i jejich servírování.

Přijďte a nechte se obsloužit!

 

    Přidejte se do Rodiny Miyabi
    Chcete sledovat naše novinky? Přihlaste se k odběru novinek a buďte mezi prvními, kteří obdrží zajímavé novinky a inspiraci ze světa Miyabi