Jiná tvář Miyabi

Jiná tvář Miyabi (JTM) je fórum pro přátelství mezi Čechy a Japonci. Miyabi občas otevírá své prostory, kde jinak je restaurační provoz, pro volné setkávání se Čechů se zájmem o japonskou kulturu, Japonců, kteří žijí v Čechách, a kohokoliv z jiných částí světa, kdo se chce nechat obohatit japonskou estetikou. Datum je ohlášen 14 dní předem a najdete ho na stránkách Miyabi a facebooku.
Darja Kawasumi, zakladatelka Miyabi tak naplňuje svou vizi pohostinnosti u jídla a pití, kde se rodí přátelství. Je připraven velký rautový stůl a ten naplní dobrotami ti, kdo přijdou. Někdo přinese sake, někdo hotové jídlo, někdo sladkost a všichni se podělí. Na programu je vždy nějaká prezentace, malá výstava nebo workshop. Nikdy nechybí čajový obřad. Ten je stálicí. Je totiž Darjinou láskou a úlohou v životní cestě. Obřad je buď na tatami nebo u stolku a kdo chce být hostitelem, může před náčiní zasednout a připravit čaj. Vše potřebné pro vybrané typy čajového obřadu Darja připraví. Stejně tak Darja připraví skleničky a talířky. A jak lidé přijdou, zapojí se a stávají se spolutvůrci setkání. Někdo je na JTM celou dobu, někdo přijde jen na chvíli.

Důležité je poznávat se! Přiležitost JTM napomůže nejen tomu, že se člověk dozví, kde se co chystá, ale i konkrétně kdo co dělá a v čem vyniká. Setkáváme se takto více než tři roky a máme radost, že se postupně vytvořila společnost přátel, kteří o sobě vědí a chtějí se v Miyabi potkávat.

Jestli se vypravíte na JTM poprvé, nebojte se, že nezapadnete do společnosti. Každý je vítán! Přicházejí starší, mladší, dospívající i rodiče s dětmi. Znáte japonské slovo Goen? Říká se: “goen desu ne”, a znamená to něco jako “setkali jsme se a mělo to tak být a je tomu tak dobře”.

    Přidejte se do Rodiny Miyabi
    Chcete sledovat naše novinky? Přihlaste se k odběru novinek a buďte mezi prvními, kteří obdrží zajímavé novinky a inspiraci ze světa Miyabi