Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Hanami – 27.dubna 2024 od 10.hod

25 března - 30 dubna

Astronomické jaro již začalo a podle dlouhodobé předpovědi počasí se snad již i pocitově brzy oteplí. Pojďte s námi oslavit známý japonský jarní festival Hanami, letos se na Vás budeme těšit 27.4. 2024 od 10 hodin na Hanspaulce u hřiště Růžák!
Hanami, neboli japonský piknik a popíjení kvalitního saké pod rozkvetlými sakurami ve společnosti přátel, rodiny i kolegů. Rozkvetlé sakurové aleje jsou jedním z důvodů, proč Japonsko navštívit brzy na jaře. Na venkově se traduje, že sakury jsou zpodobněním boha rýžových polí. Proto když sakury v horách vykvetou, mnoho lidí za nimi putuje, aby je uctili a požádali o bohatou úrodu. Ale v horách často ještě leží sníh a tak je cesta nebezpečná, ne všichni se musejí vrátit zpět…
Piknik pod rozkvetlým stromem tak není jen o jídle, pivu a zpívání. Jedná se také o projev úcty a pokory, že jsme stále všichni spolu a žádáme božstva, abychom se opět za rok mohli všichni ve zdraví sejít.

Hanami, doslova pozorování květů, je jeden z nejpopulárnějších jarních festivalů v Japonsku. Díky velké popularitě mezi aristokraty se po celém Japonsku ve velkém vysazovaly sakurové stromy a oslavy se staly velmi pompézní. V současnosti se v Japonsku od dubna do května pořádají pikniky přátel, rodin či kolegů z práce pod sakurovými stromy. Účastníci si pochutnávají na domácích či kupovaných delikatesách, popíjejí saké, zpívají, baví se, a hlavně pozorují pomíjivou nádheru přírody, která se probouzí po zimním spánku.
Rozkvetlé sakury se staly snad nejtypičtějším znakem jarního Japonska. Prchavá krása růžových květů povzbuzuje k radosti ze současného okamžiku a symbolizuje konečnost života jako takového. Zejména v současné situaci se pojďme po vzoru Japonců radovat z květů a načerpejme v probouzející se přírodě sílu do všedních dnů!

Hanami pořádá Česko-japonská společnost a bude samozřejmě s našim stánkem s občerstvením. Tak se zastavte.

Vaše Miyabi!

Podrobnosti

Zahájení:
25 března
Ukončení:
30 dubna
    Přidejte se do Rodiny Miyabi
    Chcete sledovat naše novinky? Přihlaste se k odběru novinek a buďte mezi prvními, kteří obdrží zajímavé novinky a inspiraci ze světa Miyabi